Regulamin sklepu

Informacje o Sprzedającym

Sklep internetowy www.looksus.eu prowadzony jest przez firmę Looksus Lashes Patrycja Stanik. Siedziba firmy znajduje się we Wrocławiu. Jesteśmy zarejestrowani pod numerem NIP: 634-249-63-90.

 

1. Postanowienia ogólne

a) Regulamin określa warunki i zasady sprzedaży w sklepie internetowym www.looksus.eu

b) Przedmiotem działalności sklepu internetowego www.looksus.eu jest sprzedaż detaliczna produktów i akcesorii do przedłużania rzęs.

c) Sprzedaż odbywa się za pośrednictwem Internetu w formie umowy zawieranej na odległość, pomiędzy składającym zamówienie, zwanym dalej Klientem, a sprzedającym, zwanym dalej Looksus Lashes.

d) Każda osoba składająca zamówienie (zwana dalej Klientem) w sklepie internetowym jest zobowiązana zapoznać się z Regulaminem. Nieznajomość Regulaminu nie zwalnia Klienta z zawartych w nich zasad.

 

 

2. Dane Klienta

a) Podanie danych osobowych niezbędne jest do przeprowadzenia transakcji zakupu. Klient zobowiązany jest do podania prawidłowych oraz pełnych danych osobowych, co stanowi warunek realizacji zamówienia.

b) Looksus Lashes zastrzega sobie prawo do odstąpienia od realizacji zamówienia, w przypadku gdy dane podane przez Klienta będą niepełne lub nieprawdziwe.

 

 

3.  Zakupy

a) Zamówienie w sklepie internetowym www.looksus.eu składa się wypełniając dane w formularzu zamówienia na stronie.

b) Wszystkie ceny widocznie na stronie www.looksus.eu są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Ceny podane są w złotych polskich i nie zawierają kosztów przesyłki. Sposób oraz koszt przesyłki Klient wybiera w „Koszyku”.

c) W przypadku potrzeby wystawienia faktury VAT dla firmy w momencie składania zamówienia należy podać dane firmy.

d) Wpłata musi być dokonana w ciągu 5 dni od dnia złożenia zamówienia. Looksus Lashes zastrzega sobie prawo do anulacji zamówienia w przypadku przekroczenia tego terminu.

e) Termin realizacji zamówienia wynosi 14 dni roboczych. 
Zapewne otrzymasz od nas towar dużo szybciej, jednak zastrzegamy sobie prawo do opóźnienia wysyłki w przypadku braku towaru na magazynie.
W szczególnych przypadkach, gdy termin może się wydłużyć, a nie jest to zaznaczone przy konkretnym produkcie, Klient informowany jest mailowo lub telefonicznie i może podjąć decyzję o odstąpieniu od umowy.

4. Sposoby płatności

Są cztery możliwości zapłaty za zakupy:

1) Za pomocą systemu płatności przelewy24

2) Za pomocą zwykłego przelewu bankowego 

3) Za pobraniem - kurierowi 

4) odbiór osobisty - zapłata na miejscu ( tylko gotówką )

 

5. Sposób i koszt dostawy

 

a) Koszty dostawy:

 

·          15zł – Przesyłka kurierska

·          17zł – Przesyłka kurierska pobraniowa

           10 zł - list polecony priorytet

      

O wysłaniu paczki Klient informowany jest mailowo.

 

6. Polityka ochrony prywatności

a) Dokonując zakupu Klient wyraża zgodę na wykorzystywanie swoich danych osobowych w celu i w zakresie potrzebnym dla wykonania zamówienia oraz, pod warunkiem wyrażenia zgody przez Klienta, na otrzymywanie Newslettera. Looksus Lashes zapewnia Klientom możliwość usunięcia danych osobowych ze zbioru danych. W celu usunięcia danych, Klient powinien przesłać do nas informację w formie elektronicznej lub na piśmie.

 

b) Looksus Lashes może korzystać z cookies, czyli małych plików tekstowych wysyłanych do komputera internauty i identyfikujących go w sieci internet. Cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania ze sklepu.

7, Reklamacja i zwrot

 

 1. Konsumentowi, przysługuje na podstawie art. 27 Prawa konsumenckiego prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 Prawa konsumenckiego.

 2. Termin odstąpienia od umowy zawartej na odległość wynosi 14 dni od momentu wydania rzeczy, a do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem.

 3. W przypadku odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą.

 4. Konsument ma obowiązek zwrócić rzecz Sprzedającemu niezwłocznie, jednak nie później niż 14 dni od dnia, w którym odstąpił od umowy. Do zachowania terminu wystarczy odesłanie rzeczy przed jego upływem.

 5. Konsument odsyła rzeczy będące przedmiotem umowy, od której odstąpił na własny koszt i ryzyko.

 6. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będącej przedmiotem umowy a będące wynikiem korzystania z niej w sposób wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.

 7. Sprzedający niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni od dnia otrzymania oświadczenia o odstąpieniu od umowy złożonego przez Konsumenta zwróci Konsumentowi wszystkie dokonane przez niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy, a jeżeli Konsument wybrał sposób dostawy inny niż najtańszy zwykły sposób dostarczenia oferowany przez Sprzedającego, Sprzedający nie zwróci Konsumentowi dodatkowych kosztów zgodnie z art 33Prawa konsumenckiego.

 8. Sprzedający dokonuje zwrotu zapłaty przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył Konsument, chyba że Konsument wyraźnie zgodził się na inny sposób płatności, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.

 9. Sprzedający może wstrzymać się ze zwrotem zapłaty otrzymanej od Konsumenta do chwili otrzymania rzeczy z powrotem lub dostarczenia przez Konsumenta dowodu jej odesłania, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej.

 10. TOWAR ZE ZWROTÓW LUB WYMIANY WYSYŁANY JEST DO KLIENTA DOPIERO PO !!! OTRZYMANIU ZWRÓCONEGO TOWARU DO SPRZEDAWCY.

 11. Konsumentowi zgodnie z art 38 Prawa konsumenckiego nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy:


   

  1. w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi Sprzedający nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy;

  2. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;

  3. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;

  4. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;

  5. w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;

  6. w której przedmiotem świadczenia są nagrania dźwiękowe lub wizualne albo programy komputerowe dostarczane w zapieczętowanym opakowaniu, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;

  7. o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą Konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy;

  8. o dostarczanie dzienników, periodyków lub czasopism, z wyjątkiem umowy o prenumeratę.

8. Postanowienia Końcowe

a) W sprawach nieregulowanych przez niniejszy Regulamin stosuje się przepisy Kodeksu Cywilnego.